Jak wygląda sesja noworodkowa?

Jak wygląda profesjonalna sesja noworodkowa? Pewnie nie raz zastanawialiście się nad tym, jeżeli rozważacie pomysł zrobienia takiej sesji swojemu nowo narodzonemu dziecku. Często dostaję od Was takie zapytania dlatego zebrałam wszystkie najważniejsze informacje w jednym poście i już więcej nie będę się martwić, że o czymś zapomniałam odpowiadając na Wasze pytania.

 Police fotograf sesja noworodkowa oferta cennik ceny

JAK WYGLĄDA SESJA NOWORODKOWA?

Sesja Maluszka, który dopiero co przyszedł na ten świat, to przede wszystkim proces długotrwały, bo wszystko dostosowujemy do potrzeb małego modela. Spotykamy się zazwyczaj z rana i bardzo Was proszę, żebyście zarezerwowali sobie minimum 4 godziny, żeby czas Was nie naglił.

Czasami od razu po Waszym przyjściu Maleństwo jest rozbudzone i zaczynamy od karmienia, innym razem śpi tak mocno, że nie budzi go ani rozebranie, ani przebieranie dlatego od razu możemy przejść do robienia zdjęć. Naprawdę nie ma żadnej reguły.

W czasie sesji noworodkowej robimy zarówno ujęcia portretowe samego Maluszka jak i ujęcia rodzinne z rodzicami i ewentualnym rodzeństwem.

JAK WYGLĄDA POZYCJONOWANIE – UKŁADANIE NOWORODKÓW?

Noworodki nie pozują, to oczywiste, do każdego ujęcia trzeba je odpowiednio ułożyć. Przede wszystkim musi im być wygodnie i komfortowo ale zarazem musi to dobrze wyglądać na zdjęciu. Musicie mieć świadomość, że przygotowanie do zrobienia każdego ujęcia zajmuje czas. Tutaj nie da się zrobić nic na szybko, a cierpliwość jest podstawą udanej sesji. Cierpliwość Wasza, rodziców, bo mi jej na pewno nie zabraknie. Wasz spokój i zaufanie przełoży się na spokój Maluszka.

sesja noworodkowa Police fotograf w Policach noworodek zdjęcia

ILE CZASU TRWA TAKA SESJA?

Sesja noworodkowa zazwyczaj trwa około 3 – 4 godzin. Dlaczego tak długo? Ponieważ to nie tylko samo robienie zdjęć ale również czas na zaspokojenie podstawowych potrzeb noworodka. Karmienie – jedno, dwa, trzy…, zmiany pieluszki, zmiany ubranka, kołysanie do snu. To wszystko trwa. Dlatego tak ważne jest Wasze nastawienie. Zwłaszcza jeśli nie wszystko idzie jak po maśle i na przykład Maluszek nie chce spać – nie denerwujcie się ani nie stresujcie. To wszystko jest normalne i jak najbardziej ma prawo tak wyglądać.

KIEDY NAJLEPIEJ JEST WYKONAĆ TAKĄ SESJĘ?

Najlepszy czas na zrobienie sesji nowo narodzonemu dziecku to dwa pierwsze tygodnie jego życia. Noworodek zazwyczaj śpi wtedy dużo i głęboko, a jego ciałko pamięta jeszcze pozycje z ciasnego brzuszka mamy. Im starszy Maluszek tym większe jest prawdopodobieństwo problemów brzuszkowych, które z jednej strony są normalnym etapem rozwoju, z drugiej, nie oszukujmy się, potrafią nieźle dokuczyć i sprawiają po prostu ból, a przy bolącym brzuszku zdecydowanie lepsze od zdjęć są ramiona mamy i taty. Poza tym starszy Maluszek jest bardziej świadomy otoczenia, wyczuwa, że jest w innym miejscu, że dzieje się coś nowego, a w takiej sytuacji nie łatwo o sen. Drzemki są krótsze, a sen płytszy.

Przy czym to nie znaczy, że w późniejszych dniach nie da się zrobić sesji – jak najbardziej się da ale musicie mieć świadomość, że będą to inne zdjęcia.

KIEDY UMÓWIĆ SIĘ NA TAKĄ SESJĘ?

Na sesję noworodkową najlepiej umówić się jeszcze w czasie ciąży, w trzecim trymestrze. Na podstawie przewidywanej daty porodu zrobię wstępną rezerwację, a dokładny termin ustalimy gdy Maluszek się urodzi. Nie zostawiajcie sobie rezerwacji na ostatnią chwilę. Po narodzinach dzieje się tak dużo, że prawdopodobnie nie będziecie mieli do tego głowy, a czas szybko minie. Wcześniejsza rezerwacja da Wam również pierwszeństwo i pewność, że nie zabraknie dla Was terminu.

 

CZY W CZASIE SESJI ZDJĘCIOWEJ MOJE DZIECKO JEST BEZPIECZNE?

Oczywiście! Komfort i bezpieczeństwo mojego maleńkiego modela jest dla mnie najważniejsze! Wszystkie pozycje, w które układam Maluszka są dla niego naturalne i wygodne, jeśli któraś mu wyjątkowo nie odpowiada odpuszczam i przechodzę do kolejnej. Jeśli muszę na chwilę odejść od Maluszka zawsze proszę rodziców o asekurację. Jestem na tym punkcie przewrażliwiona. Wszystkie materiały i ubranka wykorzystywane w czasie sesji są prane w płynie przeznaczonym do prania bielizny niemowlęcej. Studio jest nagrzane, a dodatkowa dmuchawa non stop dogrzewa Maluszka, by było mu ciepło i miło.

DLACZEGO WARTO JEST ZROBIĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Narodziny Maluszka to duża zmiana, wszystko dzieje się bardzo szybko, dzień ucieka za dniem i ani się obejrzysz, a Twój noworodek skończy miesiąc, dwa, pół roczku i będzie przeuroczym, śmiejącym się bobasem. I wtedy weźmiesz do rąk zdjęcia z sesji noworodkowej i z niedowierzaniem spojrzysz, że były dni gdy ten rozkoszny bobas mieścił się w Twoich dłoniach.

Poprzez zdjęcia możesz na zawsze zapamiętać wszystkie detale, maleńkie paznokietki, usteczka, łuszczącą się skórkę. Twoje Maleństwo już nigdy nie będzie tak maleńkie, kruche i delikatne jak w te kilka dni po porodzie. Zdjęcia będą pamiątką na całe życie. Oprawione w ramy mogą być fantastycznym prezentem dla zakochanych we wnuczątku dziadków, wujków czy rodziców chrzestnych;

sesja noworodkowa Police fotograf w Policach noworodek zdjęcia

KIEDY NIE WARTO ROBIĆ SESJI NOWORODKOWEJ?

Sesja noworodkowa nie jest dla każdego i nie każdemu musi się podobać. Moim zdaniem to rodzaj sztuki i tak też ją traktuję. Ułożenie Maluszka, detale, kolory, faktury to wszystko ma znaczenie dla kogoś kto potrafi to dostrzec i docenić. Jeśli Ty nie widzisz w tym nic pięknego może bardziej spodobają Ci się naturalne ujęcia typu lifestyle?

Jeśli uważacie, że warto obdarzyć mnie zaufaniem i powierzyć właśnie mi zrobienie zdjęć Waszemu najmłodszemu członkowi rodziny będzie mi bardzo, bardzo miło.

 

Marzy Ci się sesja noworodkowa? Sprawdź:

blog | oferta | REZERWACJA SESJI

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz...

Your email is never published or shared. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

Menu